rejestracja online

Pielęgnacja anti aging ma na celu przede wszystkim działanie profilaktyczne, które polega na opóźnieniu procesów starzenia się skóry i utrzymaniu jej jak najdłużej w zdrowej, pięknej kondycji. Zabiegi zapewniają odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, działają ochronnie oraz stabilizująco na tkanki. Wspomagają także naturalne procesy regeneracji i odnowy skóry usuwając postępujące oznaki starzenia. Bardzo ważne jest, aby pielęgnacja była dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry, co zagwarantuje nam optymalny efekt.

Szczególnie polecane zabiegi:

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych),   zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w  kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

O zabiegu
Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 – 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe. Musisz planować kolejne kuracje, jeśli pragniesz długoterminowych efektów. Wstrzyknięciu preparatu Botoks jest wykonywane w gabinecie lekarskim, zwykle bez znieczulenia. U pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. W zależności od obszaru na którym będzie stosowana kuracja, procedura może potrwać 15 do 30 minut. Pacjenci powinni wrócić do domu po zakończeniu zabiegu. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu,obrane miejsca zaznaczane są ołówkiem. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień, można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu Botoks powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany. Efekty Botoksu utrzymują się około 3 do 5 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów powinnaś poddać się kolejnej kuracji.

Przeciwwskazania

Czyli kiedy nie powinno się poddawać kuracji Botoks:

  • Przy zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.
  • W trakcie trwania Miesiączki lub Ciąży.
  • W okresie karmiącym dziecko piersią.
  • Przy uczuleniu na albuminę ludzką.
  • Przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS.
  • Przy braniu leków poprawiających rytm bicia serca.
  • Przy chorobach mięśni.



Podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia:

  • Aminoglikozydy (streptomycyna,  amikacyna,  itp.)
  • Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
  • Linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna.
  • D-penicylamina (Cuprenil).
  • Tubokuraryna, pankuronium, galamina.
  • Sukcynylocholina.


Ponadto przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach.

Efekty nieporządane

  • Po Botoksie, w okresie do około 4 tygodni może występować efekt zwiotczenia mięśni(opadanie kącika ust,opadanie powieki).
  • Delikatne mrowienie w miejscu infekcji.
  • Małe krwiaki, widoczne w miejscach gdzie igła mogła natrafić na naczynie krwionośne.


Efekty te są rzadkością oraz mają charakter przemijający (2 do 5 tyg).

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo.
W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej.
Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii DHN4.
W mezoterapii należy sporządzać roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

CHARAKTERYSTYKA SKłADU:

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoka jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.

  • Kwas hialuronowy: Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
  • 13 witamin: Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia.
  • Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną.
  • Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.
  • 6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.
  • 6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
  • 5 kwasów nukleinowych: Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
  • 2 czynniki redukujące Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.


Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu - skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

NCTF HA są jedynymi preparatami oddziałującym na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona w naturalny sposób.

 

Pobierz opis w formacie PDF

Dla przeciętnej kobiety okres menopauzy to ponad jedna trzecia życia. Występuje wtedy szereg niekorzystnych zmian w organizmie oraz pojawiaj? się liczne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Także dla skóry nie jest to łatwy czas, staje się ona mniej elastyczna, sucha, pozbawiona blasku. W tym okresie często pojawiają się też specyficzne problemy skórne, takie jak trądzik różowaty czy nadmierne owłosienie w obrębie twarzy. Na szczęście na pomoc przychodzą najnowsze osiągnięcia kosmetologiczne, dzięki którym możemy wyjść naprzeciw takim problemom.

Jednym z najistotniejszych problemów, z którymi musimy się zmierzyć, jest walka z oznakami starzenia - w tym okresie życia na skórze widoczne są liczne zmarszczki o różnej głębokości. Stosowane w zabiegach produkty powinny hamować objawy starzenia się i jednocześnie stymulować regenerację skóry.

Aby walka ze starzeniem się skóry przyniosła zauważalne efekty, a co za tym idzie zadowolenie naszych klientów i poprawę kondycji skóry zalecane jest stosowanie kosmetyki "aparaturowej-fal radiowych", mezoterapii bezigłowej, jonoforezy, czy liposukcji kawitacyjnej.